Aktivne temeAktivne teme  Ispiši listu članova forumaLista članova  Pretraži forumTraži  UupoomoćUupoomoć
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Gradnja i projekti
 RC-Pilot Forum / Gradnja i projekti
Naslov Tema: Pondi Duck OdgovoriPošalji novu temu
Autor
Poruka << Prijašnja tema | Slijedeća tema >>
Oldtimer
.
.

Registrian: 30 Svi. 2009
Korisnik je: Offline
Poslan: 30 Svi. 2009 u 20:19 | IP Logged Citiram Oldtimer

Kako je ovako kisovito i tmurno odlucio sam slozit jedan mali depronac.
PUR ljepilo radi dobar posao i jeftinije je od epoxy ljepila. Dijelove iznad vodene linije poljepio sam sa ponal_expres ljepilom za drvo. Depron je onaj omeksani 6mm za ispod laminata ali ce drzat. Drugi put idem kod Koleta po tvrdi depron. Na dno cu mozda stavit malo tkanine i epoxy ja ali  jos nisam odlucio do kraja. Motori hm? Ne znam- ne zeza mi se sa dva motora osim ako mi  Muva bez glave objasni kako da to radi bez greske.
evo par slika (na image hosting serveru su)

evo još jedna :

i još jedna:

eto dela . Pozdraff, Mladen

Natrag na vrh Vidi Oldtimer's Profil Pretraži druge poruke poslane od Oldtimer Posjeti Oldtimer's Početna strana

MadCroat
.
.

Poslan: 30 Svi. 2009 u 22:29 | IP Logged Citiram MadCroat

Izgleda ko mali kanader zasada! :)

Pozdrav, M.

Natrag na vrh Vidi MadCroat's Profil Pretraži druge poruke poslane od MadCroat

LukaR
.
.

Registrian: 01 Lip. 2009
Poslan: 03 Lip. 2009 u 22:28 | IP Logged Citiram LukaR

Evo, prošla i registracija. Skinuo sam nacrte. Reci samo čime lijepiš, jer u Rijeci nema više UHUpora?

Oldtimer
.
.

Poslan: 04 Lip. 2009 u 00:12 | IP Logged Citiram Oldtimer

LukaR wrote:

Evo, prošla i registracija. Skinuo sam nacrte. Reci samo čime lijepiš, jer u Rijeci nema više UHUpora?

Vec sam ti zazelio dobrodoslicu.
UHU POR ima u Bauhausima  negdje u blizini  blagajni gdje su sva UHU ljepila. No ja ga NE koristim.
 Ovaj mekani depron se odlicno lijepi ponal ljepilima za drvo, za ovo je najbolji onaj otporan na vodu.
 To je najjeftinije iako se neki snebivaju radi tvrdoce tog ljepila i potrebe za odzracivanjem.
 No preko noci to je suho i cvrsto.Tamo gdje su veci zazori i netocnosti koristim
malo skuplje ljepilo UHU  PUR  znaci poliuretansko ljepilo. I to sam ga kupio u(skupom) Bauhausu
jer potraznja po drugim trgovinama nije urodila plodom. No to ljepi i ispunjava cak i rupe a jeftinije je
 i cvrsce od UHU POR ljepila.
UHU POR ima prednost da se jako brzo susi pa posao brze napreduje, no to je kontaktno ljepilo,
 nema ispunjenja pora kao UHU PUR . Da se ne zbunis: UHU POR je u tubi a UHU PUR je u bocici.
Mislim da ovaj tred treba u podforum gradnja koji je tek naknadno otvoren.
pozdrav, M.
Natrag na vrh Vidi Oldtimer's Profil Pretraži druge poruke poslane od Oldtimer Posjeti Oldtimer's Početna strana

Jesus
.
.

Poslan: 04 Lip. 2009 u 09:09 | IP Logged Citiram Jesus

LukaR wrote:

Evo, prošla i registracija. Skinuo sam nacrte. Reci samo èime lijepiš, jer u Rijeci nema više UHUpora?

Di si skinuo nacrte , mogao si i link poslat :)...   btw di si dosada u ri nabavljao uhu por ?! Ja sve okrenuo nigdje ga nikad nisam nasao , uglavnom koristim onaj kineski iz HC po 1$.
Natrag na vrh Vidi Jesus's Profil Pretraži druge poruke poslane od Jesus

Oldtimer
.
.

Poslan: 04 Lip. 2009 u 23:07 | IP Logged Citiram Oldtimer

Jesus wrote:
LukaR wrote:

Evo, prošla i registracija. Skinuo sam nacrte. Reci samo èime lijepiš, jer u Rijeci nema više UHUpora?

Di si skinuo nacrte , mogao si i link poslat :)...   btw di si dosada u ri nabavljao uhu por ?! Ja sve okrenuo nigdje ga nikad nisam nasao , uglavnom koristim onaj kineski iz HC po 1$.

Pozdrav,
Ovaj moj modelic je velikim dijelom "oslonjen" na Puddle twin :
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=677376
http://www.rmerk.de/PuddleTwin.zip
To je original a ja radim pocevsi od dvostruko vece verzije:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?s=622ee43ff135 55fb0cd...
tu je i plan:
http://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=6789 49

Ja malo mjenjam trup kako bi mogao imat pogon samo jednim motorom, slicno kao nekadasnji "pondmaster"
Jos  i povecavam krila kako bi to moglo nosit kameru i jos sporije letiti. Onda cu tim set-upom snimat patke na rijeci 

Oldtimer
.
.

Poslan: 04 Lip. 2009 u 23:16 | IP Logged Citiram Oldtimer

Uff, zaboravio sam : Adminima hvala za stavljanje  ovog treda na pravo mjesto 
 Nego decki dajte i Vi napravite par hidroaviona pa da se jednom nadjemo
 na Korani, Mreznici, Dobri...Bilo bi to

LukaR
.
.

Poslan: 04 Lip. 2009 u 23:41 | IP Logged Citiram LukaR

Ima samo jedna mala sitnica: Naime UHU ljepila kod nas (u Rijeci) je do sada imao samo Pevec. On je na izdisaju i koliko ja znam prodaje se skupa s ona dva u metropoli i onim u Puli.

Bauhaus je u fazi izgradnje i ako recesija ne uzme maha možda ga otvore još ove godine. Znači za dana ljepila trebati će potegnuti u Metropolis

Oldtimer
.
.

Poslan: 04 Lip. 2009 u 23:59 | IP Logged Citiram Oldtimer

LukaR wrote:

Ima samo jedna mala sitnica: Naime UHU ljepila kod nas (u Rijeci) je do sada imao samo Pevec. On je na izdisaju i koliko ja znam prodaje se skupa s ona dva u metropoli i onim u Puli.

Bauhaus je u fazi izgradnje i ako recesija ne uzme maha možda ga otvore još ove godine. Znači za dana ljepila trebati će potegnuti u Metropolis

Hmh, danas sam bio u Bauhausu i vidio da imaju UHU POR  i UHU PU ljepila.  No kako rekoh ljepi i Ponal
i slicna ljepila za drvo. BTW: UHU POR je sad skoro 30 kn tuba
 Ako ne mozes zivjet bez tog mozda se moze organizirat da ti se kupi i posalje
 A bio sam i kod Peveca, nazalost tek u 20'30 pa nije bilo kremsnita
Nisam nasao ni one velike stipaljke  na oprugu koje su pomoc pri ljepljenju

Guests
Gost
Gost

Registrian: 01 List. 2003
Korisnik je: Online
Poslan: 05 Lip. 2009 u 10:44 | IP Logged Citiram Guests

--
Natrag na vrh Vidi Guests's Profil Pretraži druge poruke poslane od Guests

LukaR
.
.

Poslan: 05 Lip. 2009 u 11:23 | IP Logged Citiram LukaR

PU ljepila-valjda su to pooliuretanska. Imate li u vidu keko ime, firmu ili slično? Neki primjer možda nečeg isprobanog, i normalno gdje je najjeftinije za kupiti? Rijeka ipak nije metropola..... 

danijels
.
.

Poslan: 05 Lip. 2009 u 14:01 | IP Logged Citiram danijels

Ima na Čavlima u željezari D.I._.I._.I.S. (da ne reklamiram)za kupiti PU ljepilo proizvođača BISON (neznam da li sam dobro napisao) košta oko 80kn 1kg.

Guests
Gost
Gost

Poslan: 05 Lip. 2009 u 14:05 | IP Logged Citiram Guests

--

LukaR
.
.

Poslan: 05 Lip. 2009 u 15:22 | IP Logged Citiram LukaR

Ovo je zaista iscrpan odgovor. Hvala na trudu. Sreća da postoje ljudi koji znaju, a mi koji se u ove hobi vode vračamo nakon 20-tak godina na kraju ispadamo prave neznalice.

Guests
Gost
Gost

Poslan: 05 Lip. 2009 u 18:12 | IP Logged Citiram Guests

--

LukaR
.
.

Poslan: 05 Lip. 2009 u 23:41 | IP Logged Citiram LukaR

Najradije bih ti rekao ono što piše u jednom zaglavlju koje sam vidio tu negdje na forumima, a to je : Svaki udarac nogom u guzicu tjera te korak dalje. Tako je i s nama: vrijeme ide, sve se usavršava pa tako i modelarstvo. Još se siječam svojeg prvog avio uratka: jedrilice od balze s krilima od nećeg nalik filter papiru, i reguliranja težišta s dodavanjem ili oduzimanjem sačme, bez mogučnosti ikakvog upravljanja, a vidi danas....

filip
.
.

Registrian: 02 Lip. 2009
Poslan: 07 Lip. 2009 u 14:19 | IP Logged Citiram filip

slazem
Natrag na vrh Vidi filip's Profil Pretraži druge poruke poslane od filip

filip
.
.

Registrian: 02 Lip. 2009
Poslan: 07 Lip. 2009 u 14:50 | IP Logged Citiram filip

se
Natrag na vrh Vidi filip's Profil Pretraži druge poruke poslane od filip

Oldtimer
.
.

Poslan: 09 Lip. 2009 u 08:49 | IP Logged Citiram Oldtimer

diogen wrote:
Uh, sada si mi dao posla, , no dobro, treba odgovoriti, zato i postoji RCP!
Prvo, zaboravio sam reći da se depron i stiropor mogu lijepiti i tzv 'Foam safe' CAK-om (cianakrilatima). Ti su nešto skuplji i treba uzeti one gušće da bolje popunjava rupice, ovdje je primjer:
foam_safe

Zatim PU je zaista oznaka za poliuretanska ljepila: žućkasta, čudno smrde i navodno otrovna dok ne vežu, a kod nas i h proizvodi Metakem iz Ludbrega, naprimjer ovo:

domaće PU

Ova ljepila se mogu naći kod Peveca (ponekada) ili u slićnim trgovinama, koriste ga građevinari kod montaža.

Druga varijanta je UHU PU Max kojeg ima u Bauhausu (skupo, ali ga ima uvijek)

Negdje sam pročitao da ga koriste i modelari preko Velike bare i da se tamo prekrasno zove  Gorilla Glue
(ako ga netko nabavi, baš me zanima da li je nešto posebno, ili su sva PU ista?)

PU je oznaka za PoliUrethan u bilo kojoj formi. Nakon mojih dosadasnjih iskustava rekao najbolje mi odgovara PU MAX od UHU jer je to omanja bocica s kojom lako baratam. Svidja mi se rijesenje cepa bocice koji cuva prolaz ljepila kroz lijevak. Cak i ako se zaboravi i ostavi otvoreno cep se lagano skine i sa nutarnje strane ocisti,moze ga se i isprat sa nitro razrjedjivacem, acetonom. Otapala-kemija   djeluju naravno samo dok se PU ljepilo ne stvrdne, kasnije  pomaze samo Fizika/mehanika :)
 GORILLA GLUE sam koristio tako gdje ga prodaju - u USA, drzi  super  ali ako se ne pazi zamlrlja se cep i tesko se ocisti.
PU ljepilo za Depron/stiropor je u vrg glave dovoljno cvrsto jer lanac je naslabiji na najslobijoj kariki a to je stiro/depron.  No PU ljepilo se rekao bih malo previse pjeni pa se kod popunjavanja rupa i vecih pukotina  treba malo "mjesiti" da se ispusu baloncici. Kako je Diogen vec rekao svakako je najbolje u neku PE posudicu (moze i u jednokratnu za kavu)  istisnut neku kolicinu tog ljepila, zamjesat ga da postane gusce  jer pri tom se dio plinova vec oslobodi. Ljepilo se trena nanosit drvenim stapicem a nikako razmazivat golim prstima (vazi i za epoxy) PU se na kozhi brze stvrdne i teze opere nego epoxy.  Visak ljepila na modelu leko se odreze i pobrusi jer ima gustocu slicnu onoj od deprona.No kako
rekoh, pazit na baloncice.
P.S.: Moj "spijunski hidroavion" ceka na moje slobodno vrijeme ali patke su jos tu na Mreznici. Tu su i poznata mreznicka tri labuda dok su svi drugi (familijarni) odletili na ljetovanje u u Sibir. Ova trojica sto su ostali su valjda neki iz "iskoraka" 

Roby
.
.

Registrian: 10 Lip. 2009
Poslan: 10 Lip. 2009 u 18:36 | IP Logged Citiram Roby

LukaR wrote:

Slažem si nekog depronca pa sam i zg naručio UHU POR 3 tube. Stoga ako ti još treba ljepilo drage volje ti prodam tubu ili dvije jer će meni jedna biti sasvim dovoljna.

LP
Natrag na vrh Vidi Roby's Profil Pretraži druge poruke poslane od Roby

Stranica od 2 Slijedeća >>
  OdgovoriPošalji novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na forum
Ne možete poslati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme u ovom forumu
Ne možete brisati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete editirati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete kreirati ankete u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama u ovom forumu